Skauting je příležitost pro nové zážitky v každém věku

Skautské hnutí je otevřené všem dětem a mladým lidem, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Skaut staví před každého cestu vlastního osobního rozvoje, pomáhá a pobízí k zdokonalování vlastních schopností a dovedností.

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:

• hrát fér
  • spolupracovat s ostatními
  • být ohleduplný k okolnímu prostředí
  • mít vztah k přírodě

Junák – český skaut, z. s. sdružuje 55 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice. Zároveň je členem světových skautských organizací WOSM a WAGGGS. Na světě je celkem 40 milionů skautů v 216 zemích a teritoriích.

Skautská organizace se dělí do pěti skupin(oddílů) tak, aby mohly být respektovány požadavky rozdílného přístupu k různým věkovým kategoriím mladých lidí. Pokud máte zájem, aby se vaše dítě stalo členem našeho skautského střediska, vyberte příslušný oddíl a dozvíte se o něm podrobnější informace.

svetl titulvlcata titulskautk titulskauti titulrr titul